مقدمه ای بر بیمه تکمیلی درمان

قطعا برای یک بار هم که شده این جمله را شنیده‌اید :” زمانی قدر یک چیز را میدانی که آن را از دست بدهی!!” این موضوع برای سلامتی نیز صدق می‌کند! تا زمانی که بدنمان سالم است، قدر آن را نمی‌دانیم. ما به وفور، تغذیه ناسالم، پرخوری و حتی رعایت نکردن نکات بهداشتی را در چرخه زندگی خود داریم، اما خدا روز بد و بیماری ندهد! بیمه‌های درمان نظیر بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی به کمک ما می‌آیند تا سلامتی‌مان بازگردد. بعد از سلامتی مجدد، مثل روز اول با خیالی آسوده پا دراز کنیم و به جانِ زندگی غر بزنیم! ولی باید با مراقبت از جسم خود به فکر سلامتی‌مان باشیم. اگر علاقه‌مند هستید که بدانید خدمات متنوع “بیمه تکمیلی چیست“؛ این مطلب را از دست ندهید. قطعا همه ما در جریان هزینه‌های سرسام آور درمان هستیم،. به خصوص در رابطه با بیماری‌های پرهزینه و صعب العلاج این مساله حادتر است. اما جای نگرانی نیست، برای هر مشکلی یک راه حلی وجود دارد، و راه حل این مشکل نیز “بیمه تکمیلی درمان” است.

بیمه تکمیلی درمان چیست؟ چگونه بیمه درمان تکمیلی به کمک ما می‌آید؟

اول از همه باید به این سوال پاسخ دهیم که بیمه مکمل چیست؟ بیمه تکمیلی که تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی و بیمه تکمیلی درمان از آن یاد می‌شود، از انواع بیمه های درمان و بیمه‌ای برای جبران هزینه‌های بالای درمان بیماری‌هاست. بخش زیادی از هزینه‌های درمان را در زمان بیماری یا حتی بعد از آن می‌توان به بیمه تکمیلی سامان سپرد. برای این که بتوانید بخش از زیادی از هزینه های درمان را به بیمه تکمیلی واگذار کنید،بهتر است اول یک بیمه پایه مثل بیمه تامین اجتماعی ،سلامت،نیروهای مسلح و نظیر اینها را داشته باشید؛البته بیمه سامان با ارائه طرحهای بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده این امکان را فراهم آورده که حتی بدون بیمه پایه می توانید بیمه تکمیلی داشته باشید و تفاوت فقط در میزان حق بیمه پرداختی شما خواهد بود که در صورت عدم وجود بیمه پایه مشمول اضافه نرخ می شود . شما می‌توانید هر سال با پرداخت مبلغ حق بیمه به صورت نقدی یا اقساطی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی استفاده کنید. در واقع می توان گفت، خرید بیمه تکمیلی، یک آینده‌نگری هوشمندانه در روزهای سلامتی برای روزهای بیماری ست! به عبارت دیگر، این کار، تجربه عملی این جمله معروف را تداعی می‌کند ” پیشگیری بهتر از درمان است”. حال که دانستید بیمه تکمیلی چیست احتمالا برای انتخاب بیمه‌ای که مناسب شما باشد دچار سردرگمی شده‌اید . بهتر است بدانید هر شرکت بیمه در یک یا چند شاخه بیمه ای ویژگی و برتری رقابتی دارد . بیمه های تکمیلی درمان انفرادی و خانواده حوزه تخصصی بیمه سامان بوده و هیچ شرکت بیمه ای این محصول را ارایه نمی نماید . علاوه بر این مراکز طرف قرارداد بیمه سامان در زمینه بیمه تکمیلی درمان بسیار گسترده بوده و بدون نیاز به تشریفات اداری و صرفا با ارائه کد ملی یا معرفی نامه می توانید بدون پرداخت هزینه از خدمات آنها استفاده نمایید .

پوشش‌ های بیمه تکمیلی سامان چیست و چه وقت مورد استفاده قرار می ‌گیرد؟

در حقیقت، می توان گفت که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی، تعهداتی ست که بیمه گر در قبال بیمه‌گذار متعهد است و باید آنها را به درستی انجام دهد، شرکت بیمه در زمان بروز بعضی از بیماری ها به شرح زیر خدماتی را ارائه می کند. از پوشش هایی که در بیمه درمان تکمیلی ارائه می شود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
هزینه‌های بیمارستانی و جراحی شامل :


• هزینه‌های عمل‌های جراحی مهم اعم از سرطان،قلب ، مغز،اعصاب مرکزی و نخاع ،دیسک ستون فقرات،پیوند کبد و کلیه و سایر اعضا ،شیمی درمانی،پیوند مغز استخوان،رادیوتراپی و آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز و نظایر آن
• هزینه های بستری و جراحی سراپایی اعم از شکستگی و در رفتگی،گچ گیری ،بخیه،تخلیه کیست و لیزر درمانی و نظایر آن
• هزینه‌های زایمان اعم از زایمان طبیعی و زایمان سزارین
• هزینه‌های آمبولانس داخل و یا خارج از شهر
• هزینه همراه برای افراد زیر 10 سال و بالای 70 سال

همچنین هزینه های درمانی پاراکلینیکی در دو گروه مجزا شامل :

• پرداخت هزینه‌هایی پاراکلینیکی گروه 1: رادیوگرافی ،آنژیوگرافی عروق محیطی ،آنژیوگرافی چشم ،ماموگرافی، سونوگرافی، انواع اسکن، ،ام آر آی MRI، ا، پزشکی هسته ای، دانسیتومتری و نظایر آن
• پرداخت هزینه‌های پاراکلینیکی گروه 2: انواع آندوسکوپی،خدمات تشخیصی قلب و عروق ،اکوکاردیوگرافی ،الکتروکاردیوگرافی ،انواع هولتر مانیتورینگ ،تست ورزش، تست‌های آلرژی، تست‌های تنفسی اسپیومتری، نوار عضله، عصب مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی ،ادیومتری، آنژیوگرافی چشم ، اپتیومتری و نظایر آن
• پرداخت هزینه‌هایی که به برطرف‌کردن معایب انکساری دو چشم مربوط می‌شود مثل اعمال جراحی لیزیک و لازیک
• پرداخت هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی تشخیص طبی شامل پاتولوژی،ژنتیک پزشکی،تست های آلرژیک و فیزیوتراپی
• پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزیت، دارو و خدمات اورژانس غیر بستری
• پرداخت هزینه‌های دندان پزشکی شامل پرکردن و عصب کشی به جز ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه
• پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی
• هزینه‌های سمعک

پرداخت هزینه های زایمان چه شرایطی دارد ؟

از آنجایی که همه بیمه های درمان یک دوره انتظار نه ماهه برای پرداخت هزینه های زایمان دارند شما پیش از تصمیم به بارداری لازم است نسبت به تهیه بیمه تکمیلی سامان در قالب طرحهای جامع، عقیق ؛ ممتاز ، مهر ، سروش ، شمیم ، وصال ، اقتصادی ، منتخب و ویژه اقدام نمایید . اما اگر در حال حاضر باردار هستید اما هنوز برای بیمه تکمیلی اقدام نکرده اید باز هم جای نگران نیست . به هرحال فرآیند بارداری فراز و نشیب های زیادی دارد و سرفصل زایمان در بیمه های تکمیلی سامان صرفا منحصر به هزینه های روز زایمان است که شامل شما نمی شود . اما شما می توانید از سرفصلهای دیگر نظیر هزینه ویزیت و دارو ،سونوگرافی ، بستری در بیمارستان به دلایلی غیر از زایمان و سایر سر فصلها استفاده نمایید . ضمن اینکه همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود گاهی اوقات متاسفانه اتفاقات پیش بینی نشده ای مثل سقط جنین ،نیاز به بستری و مراقبت های ویژه رخ می دهد که علاوه بر آسیب های روحی بار مالی نیز به خانواده تحمیل می کند و بیمه تکمیلی درمان سامان در این نوع موارد نیز پوشش دهی مناسبی دارد .لازم به ذکر است دوره انتظار 9 ماهه برای هزینه های زایمان فقط مشمول اولین بیمه نامه شماست و در صورت تمدید در سالهای بعد نیاز به رعایت دوره انتظار نیست .

بیمه درمان تکمیلی چه عمل‌های جراحی را پوشش نمی‌دهد؟

هیچ کدام از بیمه های تکمیلی عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهد. فقط عمل‌های جراحی را پوشش داده که برای تکمیل و بهبود سلامتی افراد انجام گیرد. از جمله عمل‌هایی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند به شرح زیر هستند:


• عمل زیبایی بینی( به طور کلی، بیمه عمل زیبایی بینی یا هر عمل زیبایی دیگر تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست.)
• عمل زیبایی کوچک کردن معده ( اسلیو معده ) ، بای پس معده و لیپوماتیک
• جراحی‌های زیبایی همچون فیلر لب فیلر بینی
• عمل‌های زیبایی همچون زاویه فک و….
• تعویض مفصل زانو
تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نگرفته و فقط این بیمه عمل‌های درمانی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
لازم به ذکر است اعمال جراحی مجاز مشمول یک دوره انتظار 3 ماهه هستند یعنی حتما بایستی بیش از 3 ماهه از شروع اعتبار بیمه نامه شما گذشته باشد تا بتوانید از پوششهای مرتبط با هزینه های جراحی و بستری استفاده نمایید .البته این دوره انتظار 3 ماهه برای هزینه های جراحی و بستری فقط مشمول اولین بیمه نامه شماست و در صورت تمدید در سالهای بعد نیاز به رعایت دوره انتظار نیست .

انواع بیمه‌های درمان تکمیلی سامان :


• بیمه تکمیلی انفرادی سامان
• بیمه تکمیلی خانواده سامان
• بیمه تکمیلی گروهی برای شرکتهای کوچک SME زیر 200 نفر
• بیمه تکمیلی گروهی برای شرکتهای بزرگ

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

درواقع نام بیمه تکمیلی درمان انفرادی نشان‌ دهنده عملکرد آن است؛ این بیمه برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بیمه‌ای را به صورت انفرادی، برای خودشان تهیه کنند. این بیمه محصول اختصاصی بیمه سامان است .

نرخ بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی و میزان تعهدات چقدر است؟

در بیمه درمان انفرادی، با انتخاب پوشش‌های متعدد، مبلغ حق بیمه تنوع می‌یابد. لیست تعهدات طرحهای بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده سامان در جداول زیر آمده است توجه بفرمایید فرانشیز کلیه ردیف ها 10% است

نرخ بیمه تکمیلی انفرادی سامان

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان بیمه تکمیلی سامان کافیست به واتساپ 09387722066 پیام ارسال نموده یا با همین شماره تماس بگیرید همکاران ما در نمایندگی بیمه سامان کد 15095 شما را راهنمایی خواهند نمود .

نرخ بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی خانواده چیست؟

قطعا هر شخصی که خانواده تشکیل داده‌است؛ در برنامه های کاری خویش ” بیمه درمان تکمیلی خانواده” را هم برای خود و هم برای خانواده اش لحاظ می‌کند. بهترین بیمه درمان تکمیلی خانواده ، بیمه تکمیلی خانواده سامان است به ویژه برای افرادی مناسب است که عضو سازمان یا گروه خاصی نیستند و این افراد نمی توانند بیمه نامه تکمیلی گروهی داشته باشند در این شرایط، تهیه بیمه تکمیلی خانواده می تواند بیمه نامه مطلوبی برای آنها باشد صاحبان مشاغل آزاد ،کسبه، خانمهای خانه دار و حتی افرادی که در حال حاضر اشتغال ندارند و بیمه تامین اجتماعی نیستند هم می توانند از این طرحها استفاده کنند این طرحها برای خانواده های بالای سه نفر که همگی تحت تکفل یک سرپرست باشند 15% تخفیف مازاد دارد که هزینه آن را خیلی به صرفه می کند .

شرایط و مدارک لازم برای دریافت بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده

مدارک لازم برای خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده عبارتند از:

• کپی کارت ملی
• کپی صفحه اول شناسنامه
• برای بیمه درمان خانواده کپی صفحه دوم همه اعضا نیز لازم است
• فرم پیشنهاد که باید فقط توسط سرپرست یا بیمه گذار اصلی ( افراد تحت تکفل نیاز ندارند ) تکمیل شود
• فرم گواهی سلامت که باید توسط هر یک از متقاضیان ( سرپرست و افراد تحت تکفل ) تکمیل شود